APLIKACE TN.CZ
Domácí

Zemřel oblíbený herec známý i z oscarového Kolji. Bylo mu 66 let

Zemřel oblíbený herec známý i z oscarového Kolji. Bylo mu 66 let
Herec Otmar Brancuzský | Zdroj: Profimedia

Ve věku 66 let zemřel v sobotu herec a dabér Otmar Brancuzský. Původně divadelní herec si zahrál několik vedlejších rolí ve slavných snímcích. Objevil se v oscarovém filmu Kolja, ale i například v seriálu Kriminálka Anděl.

Skon oblíbeného herce potvrdila portálu iDNES.cz jeho rodina. Brancuzský si zahrál v desítkách filmů, včetně Kolji, Báječných let pod psa či pohádky Lotrando a Zubejda. Objevoval se převážně ve vedlejších rolích.

Diváci mohli herce znát také z prken Činoherního klubu, který v neděli jeho úmrtí potvrdil. "S lítostí v srdci oznamujeme, že nás navždy opustil náš drahý kolega a kamarád Otmar Brancuzský," napsalo divadlo, ve kterém působil od roku 2010, na svém webu.

Související obsah

Herecky působil Brancuzský dlouhá léta v Praze, hodně času ale v posledních letech strávil i na Vysočině, kde žil v rodném Malém Beranově. Tam také v sobotu zemřel. Bylo mu 66 let.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz