Domácí

Strážníci chystají zátahy na koloběžkáře. Víme, kde na ně narazíte

Pražská městská policie zahájí na konci října dopravní akci, kterou nazvala "Nejezdi jako netopejr". Zaměřena bude na jezdce na koloběžkách a cyklisty.

Od 31. října do 8. listopadu proběhne dopravní akce pražské městské policie, která si posvítí na cyklisty a lidi koloběžkách. "Za prvních devět měsíců letošního roku řešili strážníci v metropoli téměř 5 600 přestupků cyklistů," vysvětluje důvody kontrol mluvčí městské policie Irena Seifertová.

"Zákon na jezdce na koloběžce pohlíží stejně jako na cyklisty, platí pro ně stejná pravidla, tedy práva i povinnosti, jako pro všechny ostatní cyklisty. To znamená, že by cyklista i jezdec na koloběžce měl udržet rovnováhu, zvládnout jízdu i v obtížných podmínkách a hlavně ovládat pravidla silničního provozu," přibližuje problematiku Seifertová. 

Související obsah

Mezi časté přestupky patří podle městské policie patří např. jízda pod vlivem alkoholu, jízda po chodníku, neudání informací o změně směru jízdy nebo špatný stav kola či koloběžky. Pokuta za jízdu v opilosti se přitom může vyšplhat až na 50 tisíc korun.

Akce Nejezdi jako netopejr má být především preventivní. "Během šesti jednodenních akcí budou strážníci preventisté na frekventovaných cyklostezkách upozorňovat cyklisty na nutnost dodržovat pravidla silničního provozu při jízdě na kole či koloběžce, zejména na jejich povinnost být za snížené viditelnosti řádně osvětlen," vysvětlila Seifertová.

Strážníky můžete v hlavním městě potkat 31. října na Rokytce (Praha 8), 1. listopadu u zdymadla Modřany (Praha 12), 3. listopadu v Troji pod lávkou (Praha 7), 7. listopadu v Podolí u Ústavu péče o matku a dítě (Praha 4), o den později na křižovatce ulic Rohanské nábřeží a Ke Štvanici a 10. listopadu na cyklostezce pod Barrandovským mostem (Praha 5), a to vždy mezi 16. a 19. hodinou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz