Krimi

Málem mu prošla dvojnásobná vražda. Nyní se přiznal pražským kriminalistům

Poctivou policejní prací se podařilo odhalit, že smutný případ ze začátku tohoto roku, kdy byla v Praze nalezena dvě ohořelá těla, není nešťastná náhoda. K činu se přiznal 48letý muž. O rozlousknutí kauzy v úterý informovala pražská policie.

Vše začalo 2. března. Pražská policie a hasiči vyjeli brzy ráno do ulice K Barrandovu. Kousek od ní, v Chuchelském háji, byla totiž nalezena ohořelá torza ženy narozené v roce 1982 a muže narozeného v roce 1988, která ležela v lesním přístřešku. Na první pohled vše vypadalo tak, že si dvojice chtěla na noc zatopit, ale vypukl požár a oni se už nedokázali dostat ven.

"Na místě proběhlo standardní ohledání místa požáru a ani policejní pes na vyhledávání akcelerantů hoření nic zvláštního neobjevil. Vše tedy vypadalo na nešťastnou náhodu," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Při prověřování okolností případu vyslýchali kriminalisté přátele a známé zemřelé dvojice. A tam nastal zásadní zlom. "U výslechu se jim totiž nezdála výpověď bývalého přítele poškozené. Z jeho výslechu totiž vyplynuly určité zásadní rozpory, o kterých obvodní kriminalisté vyrozuměli kolegy z oddělení vražd, a společně pak začali zjišťovat další skutečnosti svědčící o podezření na násilný trestný čin. Následně nashromáždili dostatek indicií k tomu, aby mohli konstatovat, že mají podezření na dvojnásobnou vraždy," objasnil Daněk.

Související obsah

​Kriminalisté si pak počkali na vhodný okamžik a na podezřelého vyrukovali s rozpory v jeho výpovědi a důkazy. "Při tomto výslechu se muž přiznal a uvedl, že příbytek skutečně zapálil. Důvodem byly partnerské neshody s bývalou přítelkyní, která v chatě přespávala s jiným mužem," dodal Daněk.

Podle vyšetřovatele se o podezřelém lidé z jeho okolí vyjadřovali jako o nekonfliktním člověku, navíc ani nepocházel z bezdomovecké komunity, měl zaměstnání.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz