Domácí

Boj o život dítěte v Říčanech. Na zimním stadionu ho přejela rolba

V Říčanech nedaleko Prahy se stalo neštěstí. Lékaři tam bojovali o život dítěte, které na zimním stadionu těžce poranila rolba. Nezletilého pacienta převezli vrtulníkem do nemocnice.

Málo chybělo k tomu, aby se úterý v Říčanech proměnilo v tragédii. Na tamním zimním stadionu se krátce po druhé hodině těžce zranilo dítě. To podle středočeské policie zůstalo zaklíněno pod rolbou, která upravovala ledovou plochu stadionu.

Na místo ihned vyjeli lékaři, kteří se hned pustili do boje o život nezletilého pacienta. Naštěstí se jim podařilo zraněné dítě ještě na místě resuscitovat. Při zásahu záchranářů asistovali také hasiči.

Související obsah

Zraněné dítě potom záchranáři převezli vrtulníkem do nemocnice. "Nezletilý pacient utrpěl mnohočetná poranění. Lékaři na místě zajistili dýchací cesty. Následně jsme jej letecky transportovali do nemocnice v Motole," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková.

Na místě zasahovala také policie, která zjišťovala, jak k nehodě došlo. "Muž, který řídil rolbu, si údajně dítěte nevšiml. Jak to bylo doopravdy budeme teprve zjišťovat," uvedla mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová. Dechová zkouška řidiče byla negativní.

Na záběry ze zásahu záchranářů v Říčanech se můžete podívat zde:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz