Napřímo

Vím, jak postupovat při jednání o vedení Prahy, řekl Nacher v pořadu Napřímo

Kdy povolební vyjednávání v hlavním městě konečně přinesou výsledek? A kdo bude kandidátem hnutí ANO na prezidenta? To jsou některé z dotazů, které ve středu položila moderátorka Bára Divišová lídrovi pražské kandidátky hnutí ANO Patriku Nacherovi v pořadu Napřímo.

Od komunálních voleb uplynul už bezmála měsíc, Praha ale stále nemá nové vedení. "Příští týden má být první ustanovující zastupitelstvo, do té doby si myslím, že se to nedomluví. Řekl bych, že jsme trpěliví a respektujeme, že vítěz voleb se snaží dojednat koalici nikoliv na programové shodě, ale na tom vládním půdorysu. Evidentně se to natahuje a já si kladu otázku, proč?" nastínil Patrik Nacher.

Začíná mít podezření, že povolební jednání Piráti a Praha sobě protahují schválně. "Napadají mě dva motivy, proč to protahují. Může jim vyhovovat, že když se nedohodne nikdo s nikým, tak bude pokračovat současná rada. Za mě je nepřijatelné, aby dva měsíce po volbách vládla v Praze rada, která nevzešla z těchto voleb," míní Nacher.

Související obsah

"Ten druhý motiv může být, jestli kolegové z Pirátů a Prahy sobě nechtějí přivést SPOLU k ANO, aby poté řekli lidem: ‘Podívejte se, oni tady spolu vládnou, my jsme před tím varovali,‘ " zmínil lídr pražské kandidátky hnutí ANO. 

Nacher navrhne dvě možnosti dalšího postupu hnutí ANO. "Zatím to nemůžu komentovat, musím to nejdřív říct kolegům. Troufám si říct, že jsou to věci, které by s tou situací mohly pohnout dopředu," předesílá.

Stále se ještě spekuluje, jestli Andrej Babiš (ANO) bude kandidovat na prezidenta. "Já nevím. A nevím, jestli to někdo ví. Nevím, jestli ANO vyšle kandidáta. Já to předpokládám a myslím si, že by mělo. Hnutí ANO je nejsilnější v Poslanecké sněmovně a přijde mi zvláštní, že bychom někoho nenominovali. Už jen z důvodu, aby se vyrovnala moc," uzavřel Nacher s tím, že by podpořil jakéhokoliv kandidáta hnutí ANO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz