Domácí

Dopravní kolaps na hranicích. Davy Čechů vyrazily na nákupy do Polska

Kvůli státnímu svátku jsou v Česku zavřené obchody, a davy Čechů tak zamířily na nákupy do Polska. O tom, jak velké množství jich k našim sousedům vyrazilo, svědčí fakt, že doprava na hraničním přechodu na Náchodsku v pátek dopoledne zkolabovala. Policie tak další řidiče od cesty odrazuje. V jiných krajích je ale situace příznivější.

O tom, že dopravní situace na hranicích s Polskem je nepříznivá, informovali náchodští policisté v půl 11 dopoledne. "V místě hraničního přechodu Náchod–Běloves je zcela neprůjezdná silnice z důvodu velkého množství vozidel směřujících na nákupy do Polska," upozornili.

Doporučili proto řidičům, aby si případnou cestu rozmysleli nebo počítali s velkou časovou rezervou. Na hraničních přechodech v jiných krajích ale dopravní komplikace policisté neevidují.

"V rámci dopravy hlásíme za Olomoucký kraj klid," řekla redakci TN.cz policejní mluvčí Petra Vaňharová. Stejná situace je i v sousedním Moravskoslezském kraji. "Provoz je bez komplikací, dokonce je nižší než v jiné dny," prozradila mluvčí Pavla Jiroušková.

Související obsah

​Plynulost dopravy podle ní mohou v místě hraničního přechodu Chotěbuz narušit semafory, kvůli zvýšenému množství nakupujících Čechů ale problémy policisté neevidují.

Kvůli státnímu svátku jsou v Česku uzavřené obchody. Zákon totiž nařizuje prodejnám s plochou nad 200 metrů čtverečních, aby byly o vybraných svátcích uzavřené, což se týká i 28. října. Do Polska ale lidé míří za nákupy nejen ve státní svátky. Potraviny i jiné výrobky jsou tam totiž výrazně levnější, a tak se Čechům vyplatí popojet o trochu dál.

Ceny v tamních obchodech s těmi zdejšími porovnával reportér TV Nova:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz