Domácí

Pět pater nad zemí. Policista přeskočil mezi balkóny, aby zachránil ženu

Nutnost rychlého zásahu přiměla policistu z oddělení v pražských Kobylisích, aby v pátek přeskočil na balkón pět pater nad zemí. V ohrožení byl život ženy v jednom z bytů. Riskantní akci zachytila policejní kamera.

Na linku 158 se v pátek obrátil volající, podle kterého byla v jednom z bytů v pražských Kobylisích žena v ohrožení života. Na místo okamžitě vyrazila hlídka z tamního oddělení. Na zvonek ani klepání ale nikdo nereagoval.

"Z důvodu nebezpečí z prodlení si policisté museli dovnitř najít jinou cestu, a tak využili sousedy. Přes vedlejší byt vstoupili na sousední balkón, kde jeden z policistů přelezl přes zábradlí a následně přeskočil na balkón od uzamčeného bytu. Tam využil otevřeného okna a dostal se dovnitř," popsal policejní mluvčí Richard Hrdina. Balkón je v pátém patře.

Související obsah

​Policista uvnitř bytu našel 27letou ženu, která spolykala velké množství léků a zapila je alkoholem. "Záchranáři si během několika minut ženu převzali a převezli ji do nemocnice, kde byla hospitalizována. Ošetřující lékař konstatoval, že byla v tak vážném stavu, že kdyby policisté zasáhli o několik minut později, už by jí nikdo pomoci nedokázal," doplnil Hrdina.

Podívejte se na riskantní zásah natočený na policejní kameru:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz