Domácí

Na Zlínsku slavili Halloween, v tlačenici se vážně zranilo pět mladých lidí

Celkem osm zraněných, z toho pět vážně, skončilo v noci na neděli po halloweenské párty na Zlínsku v nemocnici. Podle policie se lidé zranili v tlačenici u vchodu.

Oznámení o vážné události v Music Clubu Sud ve Slušovicích na Zlínsku přišlo na tísňovou linku záchranářů v sobotu ve 23:27. Kvůli vysokému počtu zraněných na místo vyrazily posádky ze Zlína i Vsetína, pomáhali i hasiči.

"Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o více zraněných osob, které byly zraněny při východu z budovy, několika lidem poskytli hasiči první předlékařskou pomoc," popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Přesnější popis událostí poskytla policie. "K události došlo v sobotu před půlnocí na schodišti před vstupem na diskotéku. Vzhledem k vysokému počtu návštěvníků, kteří se nemohli dostat dovnitř ani ven, došlo na schodišti k přelidnění, panice a následně ke zranění několika mladých lidí," přiblížila policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Podle portálu Novinky.cz se skupina mladíků poprala na úzkém vnitřním přístupovém schodišti.

Související obsah

​Všichni zranění byli mladí lidé, podle policie byli ve věku 15 až 20 let. "Rozsah jejich zranění se výrazně lišil – od intoxikace alkoholem až po velmi vážná zranění, bezvědomí, crush syndrom. Pacienti ve stavu ohrožení života byli převezeni na vysokoprahový urgentní příjem Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, další pacienti putovali do úrazových ambulancí, dva skončili na jednotce intenzivní péče dětského oddělení," uvedli záchranáři na instagramu.

"Událost prověřují zlínští kriminalisté. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Viníkovi hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na čtyři roky," doplnila Kozumplíková.

150 lidí v Soulu zemřelo při halloweenských oslavách. Desítky se zranily: 

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz