Krimi

Po 13letém chlapci měl střílet senior ze vzduchovky. Muže stíhají na svobodě

Kriminalisté z úterní střelby na třináctiletého chlapce v pražském Hloubětíně viní 67letého muže. Muž se k činu přiznal. Vzduchovou pušku, kterou měl střílet, už policisté zajistili. Za ublížení na zdraví muži hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Stíhán je na svobodě.

V parku v pražském Hloubětíně byl v úterý odpoledne postřelen třináctiletý chlapec. Ten se procházel ulicí se svými kamarády, když ho podle informací TN.cz zasáhla do břicha rána ze vzduchovky.

"Mladík byl při vědomí a záchranáři mu zajistili žilní vstup, doplnili tekutiny, dali léky na bolest, ošetřili ho a poté transportovali do motolské nemocnice," sdělila TN.cz mluvčí záchranářů Jana Poštová s tím, že mladík by neměl být v ohrožení života.

Ulici, kde se střílelo, okamžitě obsadili policisté se samopaly a štíty a začali pátrat po útočníkovi. Zpočátku nebylo jasné, odkud se střílelo, natož kdo držel zbraň. Nakonec skončili na policejní služebně hned dva podezřelí.

Související obsah

​"Policisté na základě zjištěných informací provedli prohlídku dvou objektů, ve kterých zajistili dva muže a také zbraně a větší množství nevybuchlé munice," popsal policejní mluvčí Jan Daněk.

Na místo tak musel vyrazil i pyrotechnik, aby veškeré střelivo zajistil. Jednoho ze zadržených mužů vyšetřovatelé ještě během odpoledne propustili domů, protože se žádného protiprávního jednání nedopustil. Druhého si převzali kriminalisté.

"Kriminalisté z oddělení vražd zahájili trestní stíhání 67letého muže pro trestný čin ublížení na zdraví. Muž se k činu přiznal, spolupracuje a byla mu odebrána zbraň, kterou střílel. Stíhání je vedeno na svobodě a v případě odsouzení mu za tento trestný čin hrozí až pět let odnětí svobody," uvedl ve středu policejní mluvčí Jan Daněk.

Proč pachatel vypálil ze vzduchovky, policisté neuvedli. Vzhledem k tomu, že hlavní podezřelý bydlí v blízkosti parku, je ale možné, že byl motivem střelby hluk hrajících si dětí.

Téma rozebrala psycholožka Jana Woleská:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz