Domácí

Pohřeb oblíbeného herce Brancuzského. V Jihlavě se s ním loučily stovky lidí

Stovky lidí se ve středu přišly do jednoho z jihlavských divadel rozloučit s hercem a dabérem Otmarem Brancuzským. Během kariéry ztvárnil stovky seriálových, filmových a divadelních rolí. Herec zemřel ve věku 66 let.

Otmar Brancuzský se původně vyučil knihařem. Bavilo ho ale herectví. Zkoušel to nejprve v amatérských souborech, profesionálně začal hrát v jihlavském Horáckém divadle, a pak, postupem času, i na několika pražských scénách, včetně činoherního klubu. A dostal se i na televizní obrazovky.

"Výborný kamarád, žádnou legraci nezkazil, proste člověk, který uměl žít," vzpomínal na herce jeden z jeho přátel. "Znala jsem ho od svých 30 let a byl to báječný člověk a báječný kamarád. Moc jsme spolu prožili a moc jsme spolu vypili," dodala další z mnoha smutečních hostů, kteří se s hercem přišli rozloučit.

Související obsah

Herec během bezmála 50leté kariéry ztvárnil stovky divadelních, filmových a seriálových rolí, včetně těch pro televizi Nova. Mohli jste ho vidět například v Kriminálce Anděl, Specialistech, Policii Modrava nebo v seriálu Dáma a Král. Menší role měl i v oscarovém Koljovi nebo v Báječných letech pod psa. Zemřel v 66 letech po krátké nemoci.

luk, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz