Domácí

Seniorka šla na Dušičky na hřbitov. Na cestě ji napadl býk

Dvaasedmdesátiletou důchodkyni napadl nedaleko hřbitova v Mirošovicích u Prahy býk. Ženu zachránil až policista se zbraní.

Dva býci utekli z ohrady v Mirošovicích u Prahy. Zatímco jeden byl poměrně klidný a hleděl si svého, druhý se rozběhl za okolo procházející 72letou ženou, která právě mířila na blízký hřbitov zavzpomínat na Dušičky na své blízké. Býk ženu brzy dostihl, srazil ji do příkopu u silnice a následně na ni měl i šlápnout.

Ženu před dalším řáděním rozzuřeného zvířete zachránil až příjezd policie. "Na místě jsme měli asi pět hlídek, které se snažily býka odlákat. Byl ale agresivní i vůči nim, a tak ho museli zastřelit," sdělila redakci TN.cz mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová.

Související obsah

Napadená žena naštěstí neutrpěla žádná vážná zranění. "S pohmožděninami hrudníku a kyčle byla převezena do benešovské nemocnice," popsala osud ženy mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

Druhý z býků-útěkářů naopak zachoval během policejního zásahu chladnou hlavu. S policisty se rozhodl spolupracovat a nechal se zahnat zpět do ohrady.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz