Domácí

Šťastný konec pro zraněného vlka. Možná se povede něco, co nikdo nečekal

Příběh vlka, kterého na Karlovarsku koncem září našli houbaři zraněného po srážce s autem, má šťastné pokračování. Po úspěšných operacích se zotavuje a přestože se veterináři původně domnívali, že vlk už do volné přírody nepůjde, teď má možná šanci.

Zvíře mělo po nehodě zlomenou čelist, narušenou nervovou soustavu a nemohlo se postavit na přední ani zadní nohy. Teď už má za sebou ale úspěšné operace a zotavuje se v záchranné stanici ve Vlašimi.

Zhruba roční mládě, které dostalo jméno Bubla, se během chvíle stalo miláčkem lidí, kteří na jeho léčbu vybrali přes 2,5 milionu korun. Ošetřovatelé ze záchranné stanice zveřejňují videa, na kterých jsou vidět velké pokroky, které Bubla dělá. Už se opět dokáže postavit na nohy, žere a zajímá se o své okolí.

Související obsah

Rozhodnutí, jestli se mladý vlk vrátí do volné přírody, bude na lékaři, který ho operoval. Odborníci Bublovi udělají test DNA a zkusí vyhledat jeho smečku.

Jiní experti ale mají obavy, že vypuštění Bubly do volné přírody pro něj může znamenat nešťastný konec. Vlk si prý příliš zvykl na člověka, což mu zkomplikuje pobyt v divočině. Mohl by dokonce zemřít hlady. Pokud se vlk nebude moci vrátit do volné přírody, vrátí se zpět do Bublavy, kde pro něj momentálně připravují rehabilitační výběh velký přibližně 2 000 metrů čtverečních.

kdu, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz