Krimi

Těhotná Dánka byla ubodaná k smrti. Miminko jako zázrakem přežilo

Těhotná Dánka byla ubodaná k smrti. Miminko jako zázrakem přežilo
V dánském Holbæku byla zavražděna těhotná žena | Zdroj: Profimedia

Dánskem otřásla brutální vražda těhotné ženy, kterou pachatel ve čtvrtek večer, když se vracela domů z práce, přepadl na parkovišti a ubodal. Její nenarozené miminko jako zázrakem přežilo a je nyní hospitalizované. Po pachateli tamní policie stále pátrá.

Otřesný případ se odehrál v pozdních čtvrtečních hodinách ve městě Holbæk na severozápadě Dánska. Podle státní televize TV 2 se 37letá zaměstnankyně domova pro seniory vracela domů poté, co jí ve 23 hodin skončila směna v práci.

Zamířila k autu, do kterého nastoupila. V tu chvíli se na parkovišti objevil mladý muž, který přistoupil k jejímu vozu. Podle svědkyně vypadal na 18 až 19 let a zřejmě se nejednalo o etnického Dána. Ženu opakovaně bodl nožem, poté ji zakrvácenou nechal v autě a utekl. Svědkyně mezitím běžela do pečovatelského centra, odkud zavolala pomoc.

Policie byla na místě do několika minut a poskytla pobodané ženě, která byla v pokročilém stadiu těhotenství, první pomoc. Přesto krátce po převozu do nemocnice zemřela. Dítě v jejím břiše ale jako zázrakem přežilo, nyní je hospitalizované. Podle lékařů je velká šance, že nedonošené miminko bude žít dál, píše deník Jyllands-Posten.

Související obsah

​Pachatel je zatím stále neznámý a na útěku. Policie ani neprozradila, jestli se oběť s vrahem znala, podle ní ale nic nenasvědčuje tomu, že by se občané města měli bát náhodných útoků ve chvíli, kdy budou nastupovat do aut. Na tiskové konferenci policie uvedla, že zabitá žena byla afghánské národnosti, v Dánsku ale dlouhodobě žila a pracovala.

Domov pro seniory, kde byla zaměstnaná, v pátek navštívila starostka Holbæku Christina Krzyrosiak Hansenová, píše web seoghoer.dk. Prohlásila, že případ otřásl všemi obyvateli města. "Setkala jsem se se zaměstnanci a vedením centra, abych zjistila, jak se cítí, a řekla jim, že pokud potřebují pomoc, jsme tu pro ně," vyjádřila se starostka.

Poděkovala kolegyni zabité ženy, která byla svědkem útoku a které se podařilo rychle zavolat pomoc. Policie se domnívá, že tato rychlá reakce přispěla k přežití nenarozeného miminka. "Dělala, co mohla. Je statečná a opravdu skvělá zaměstnankyně," pochválila ženu Hansenová.

V Plzni našli zavražděnou ženu, hlavní podezřelý skončil v poutech:

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz