Domácí

V pardubické škole zasahoval pyrotechnik. Odvezl podezřelý předmět

Policie přijala v pátek odpoledne oznámení o nálezu možného nástražného výbušného systému. Bomba se měla údajně nacházet v areálu Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích. Ze školy evakuovali přes 800 lidí. Předmět zajistil pyrotechnik a odvezl k dalšímu zkoumání.

Pardubická policie se v pátek zabývala oznámením o možném nálezu bomby v tamní průmyslové škole. "Na linku 158 jsme přijali oznámení o nálezu možného nástražného výbušného systému," potvrdila na dotaz redakce TN.cz tisková mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Podezřelý předmět se měl nacházet v areálu pardubické Střední průmyslové školy chemické. Policie ze školy evakuovala přes 800 lidí. Na místo dorazili policejní pyrotechnici, kteří možný podezřelý předmět ohledali.

Související obsah

​"Po důkladném ohledání předmětu rozhodl pyrotechnik o jeho zajištění a převezení k dalšímu znaleckému zkoumání," uvedla Janovská. Bližší informace o předmětu policie zatím nespecifikovala.

Policie případ prošetřuje jako obecné ohrožení. "Kriminalisté zahájí úkony v trestním řízení pro podezření z obecného ohrožení," dodala Janovská.

V Praze byl postřelen 13letý chlapec. Policie zadržela dva muže a několik zbraní:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz