Zahraničí

Slováci chtěli blokovat hranice kvůli jejich neprostupnosti. Vydrželi jen pár hodin

Slovenští autodopravci slibovali na pondělí 24hodinovou kompletní blokádu hraničního přechodu u jihomoravského Lanžhotu. Protest nakonec trval jen několik hodin a doprava byla jen částečně omezená.

Unie autodopravců Slovenska (UNAS) ve spolupráci s Asociací Žlutý anděl Assistance24 (AZAA24) slibovala na pondělí velkolepou blokádu hraničního přechodu na dálnici D2 mezi Lanžhotem na Hodonínsku a slovenskou obcí Kúty. Slovenským autodopravcům vadí kontroly na českých hranicích kvůli zvýšené migraci.

"Od 00:00 hermeticky uzavřeme celou dálnici D2 z České republiky do Slovenské republiky na slovenské straně. Předpokládaná délka stávky bude 24 hodin," uvedla UNAS na svém facebooku.

Protest ale příliš dlouho nevydržel, a navíc ani nešlo o kompletní zablokování přechodu. Podle slovenského portálu tvnoviny.sk skončila blokáda v pět hodin ráno, někteří protestující ale zůstali na nedalekém parkovišti.

Související obsah

​Jak pro TN.cz potvrdil jihomoravský policejní mluvčí David Chaloupka, doprava je v místě už plynulá. UNAS ale slibuje, že bude situaci na hranicích sledovat, případně přichystá další blokádu už tento týden v pátek.

O tom, že Unie autodopravců Slovenska chce dálnici blokovat, informovala reportáž v sobotních Televizních novinách:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz