Domácí

Zemřela významná česká umělkyně. Bojovala se zákeřnou chorobou

Zemřela významná česká umělkyně. Bojovala se zákeřnou chorobou
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Českou uměleckou scénu zdrtila smrt akademické sochařky Libuše Hlubučkové. Držitelka mnoha ocenění po dlouhém boji podlehla zákeřné chorobě. Bylo jí 86 let.

Smutnou zprávu na facebooku přineslo Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. "S hlubokým zármutkem vám oznamujeme, že nás dne 2. listopadu 2022 navždy opustila po delší nemoci paní Libuše Hlubučková," stojí na smutečním listu.

Hlubučková v roce 1956 absolvovala Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou Železný Brod, další dekádu studovala u sochařů Stanislava Libenského a Jana Nušla. Potom působila jako návrhářka a výtvarnice ŽBS a Skleněné bižuterie. Na železnobrodskou střední se v roce 1986 vrátila jako učitelka.

Související obsah

"Libuše Hlubučková ve svém šperku vychází z možností, které jí nabízejí běžně dostupné skleněné polotovary. Pro některé šperky využívá rokajlu, foukaných prvků z čirého nebo zabarveného transparentního skla. Za svou tvorbu získala mnohá ocenění u nás i v zahraničí," popsali ji kolegové ze školy.

"Poslední rozloučení se koná dne 11. listopadu ve 13:00 hodin ve Sborovém domě Jednoty bratrské, Komenského 603 v Železném Brodě," uvedli pozůstalí.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz