Zahraničí

Padl rekordní jackpot, vítěz americké loterie získá téměř 50 miliard korun

Padl rekordní jackpot, vítěz americké loterie získá téměř 50 miliard korun
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Rekordní jackpot v úterý padl v americké loterii Powerball. Vítězem je člověk z Kalifornie, odnese si přes dvě miliardy dolarů. V přepočtu jde o bezmála 50 miliard korun. Suma je historicky nejvyšší nejen ve Spojených státech, ale celosvětově.

Držitel jediného vítězného tiketu si vsadil na čerpací stanici v kalifornském městě Altadena, píše portál CNBC. Získá neuvěřitelných 2,04 miliardy dolarů, tedy přibližně 49,6 miliardy korun.

Původně pondělní losování proběhlo až v úterý ráno místního času kvůli potížím se zpracováním prodeje. Výherní čísla jsou 10, 33, 41, 47, 56 a 10 a šance, že někdo trefí všech šest, je 1 ku 292,2 milionu.

Identita vítěze je zatím neznámá. Šťastlivec se stane prvním loterijním miliardářem v Kalifornii.

Související obsah

​Jak upozornil web NPR, jedná se o historicky nejvyšší jackpot v Americe i ve světě. Předchozí rekord z roku 2016, který činil 1,59 miliardy dolarů (38 miliard dolarů), tak překonal o více než 400 milionů dolarů (zhruba 10 miliard korun).

Podle pravidel loterie si může výherce nechat vyplatit celou částku, dostane ji ale ve 30 ročních splátkách. Jestliže bude chtít peníze najednou, dostane "jen" miliardu dolarů, v přepočtu 24 miliard korun.

Velkou odměnu získal i prodejce výherního losu:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz