Domácí

Velký požár v Bohnicích. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu

Pražští hasiči ve středu odpoledne vyjížděli k požáru v Bohnicích, kde začala hořet stodola s balíky sena. Vyhlásili proto třetí stupeň požárního poplachu. Večer oznámili, že už dohašují skrytá ohniska. Na místě nejsou zranění ani oběti.

"Do ulice U Drahaně v Bohnicích vyjely jednotky ve druhém stupni požárního poplachu k hlášenému požáru stodoly a balíků sena," informovali hasiči krátce před 16. hodinou na twitteru. "Na počet vyjetých jednotek se nám zásah dostal do třetího stupně požárního poplachu," doplnili později.

Požár se hasičům podařilo udržet tak, aby se nešířil na vedlejší budovy. "Nasazeno máme několik proudů i přes výškovou techniku," sdělili hasiči. "Objekt je prázdný, takže v tomto směru je to v pohodě," řekl mluvčí hasičů Martin Kavka na dotaz TN.cz, zda jsou na místě nějací zranění.

Související obsah

Profesionální hasiči na místě zasahovali společně s několika dobrovolnými jednotkami. "Zasahujeme v dýchací technice i pomocí automobilového žebříku a zatím je počet jednotek na místě dostačující," uvedli. "Další jednotky zatím nejsou povolávány a místo zásahu je rozděleno na dva úseky," dodali. 

Na místě nechyběla ani policie. "Na místě pomáháme kolegům a uzavřeli jsme příjezd do areálu. Na vedlejší křižovatce koordinujeme dopravu," sdělil TN.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

Boj s ohněm se hasičům dařil. Okolo půl šesté večer hasiči hlásili, že dohašují skrytá ohniska. "Na některých místech ještě hoří sláma. Nakladačem budeme vyvážet slámu a seno mimo objekt a prolévat vodou," oznámili.

Pro vyskladnění sena a slámy před budovu byl nasazen manipulátor z místního statku, na místo dorazila i technika záchranného útvaru Hlučín. "Rozebíráme a proléváme balíky slámy," uvedli hasiči v půl osmé večer.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz