Zajímavosti

Proč Ovčáček tajil svatbu i přátelům? Je tam milion důvodů, tvrdí psychologové

Proč Ovčáček tajil svatbu i přátelům? Je tam milion důvodů, tvrdí psychologové
Jiří Ovčáček | Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Utajovaná svatba mluvčího prezidentské kanceláře Jiřího Ovčáčka zaskočila celé Česko. Výjimkou nebyli dokonce ani lidé z Ovčáčkova nejbližšího okolí, kteří se o sňatku často dozvěděli až poté, co novomanželé odjeli na svatební cestu. Důvodů, proč se hradní mluvčí takto rozhodl, může být mnoho.

Jen málo lidí v Česku nebylo v pondělí překvapeno, když vyšlo najevo, že se mluvčí prezidentské kanceláře Jiří Ovčáček v utajení oženil. Na skromném obřadu, kam pozval pouze svou rodinu a nejlepší přátele, si řekl své ano s ukrajinskou přítelkyní, s níž žije od jara.

Výběr hostů byl přitom velice úzký. O obřadu věděl prezident Miloš Zeman, který svému mluvčímu dal požehnání. Například manželka hradního kancléře Alex Mynářová se o svatbě dozvěděla až z médií. "Jirka dostane za uši, tajnůstkář jeden," smála se Mynářová.

Související obsah

Ovčáček o veškerých detailech své svatby zarytě mlčí. Deníku Blesk poskytl jedinou fotografii z obřadu a uvedl, že chce chránit soukromí sebe i své partnerky. I to může být důvodem, proč ani jeho dobří přátelé o svatbě nevěděli.

Mluvčí Hradu se ale mohl rozhodnout také z dalších příčin. "Je tam milion různých důvodů, proč lidé tají své sňatky. Může to být proto, že nechtějí své soukromí deklarovat světu. Někdo chce ušetřit za skromnější obřad a recepci a jindy se lidé stydí například před rodiči kvůli výběru svého partnera," vysvětlil psycholog Alex Lačev.

Obdobný názor má také psycholog specializující se na osobnostní psychologii Břetislav Passinger. "To rozhodnutí je velmi individuální a člověk pro něj může mít různé důvody, které zná pouze on sám. Je sice pravda, že se takto soukromé svatby často setkávají s nepochopením okolí, ale rozhodně nejde o nic špatného nebo patologického, co by současná psychologie zkoumala," řekl Passinger.

Hradní mluvčí se oženil s přítelkyní z Ukrajiny:

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz