Kultura

Symfonický orchestr a oblíbené hity. Kapela Lucie ovládla O2 arenu

Symfonický orchestr, pěvecký sbor, dynamická scéna a vyprodaná O2 arena. Tak by se dal popsat velkolepý koncert kapely Lucie, na který fanoušci čekali bezmála dva roky. Tour Lucie v opeře 2022 začalo na konci září v Ostravě a 10. listopadu se uskutečnil i v Praze. Poslední vystoupení, kde si diváci budou moci vychutnat spojení rocku a symfonického orchestru, proběhne v březnu příštího roku v Bratislavě.

Skupina Lucie po 20 letech navázala na projekt Lucie v opeře a vyrazila na halové turné po Česku i Slovensku. Kapelu po celou dobu doprovázel dirigent Kryštof Marek a Filharmonie Hradec Králové. Dvouhodinový průřez, ve kterém nechyběly hity jako Chci zas v tobě spát, Černí andělé nebo Oheň, doplnila kapela i o nové skladby. Hity i nové písně v netradičních aranžích braly divákům dech.

"Nasaďte úsměv od ucha k uchu a doražte ideálně spíše dříve než později," vzkázal Michal Dvořák na oficiálním instagramu skupiny ještě před začátkem koncertu. A tak se skutečně stalo. Vyprodaná O2 arena s napětím čekala na příchod kapely, kterou doprovodil symfonický orchestr. Po několika okamžicích se halou rozezněla známá skladba Medvídek.

Kapela si pro diváky přichystala také jedno překvapení. K písni Sen totiž přizvala nečekaného hosta. V originále zpívá skladbu Lenka Dusilová, její role se ale pro pražský koncert ujala Terezka z dětského domova Most, které se tak splnil sen. Za svůj skvělý výkon byla odměněna bujarým potleskem celé haly.

"Kapelu Lucii poslouchám již od jejího založení. A jelikož má koncertů málo, tak na tento jsem se velmi těšila. Mile mě překvapila. Spojení s hradeckou filharmonií bylo famózní. I malá zpěvačka, která zastoupila Lenku Dusilovou v duetu s Davidem Kollerem, byla famózní. A vidět Kollera staršího s Kollerem juniorem za bicími, dokonalé. Koncert předčil má očekávání," řekla ihned po koncertu jeho návštěvnice, paní Ivana. 

Lucii s Filharmonií Hradec Králové můžete vidět také v sobotu 12. listopadu, kdy společně vystoupí na 60. ročníku Českého slavíka. Přímý přenos z pražského Fóra Karlín začne ve 20:20 a vy ho můžete sledovat na obrazovkách TV Nova.

Lucii v opeře doprovázela Filharmonie Hradec Králové. Podívejte se, jak koncert zahájily: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz