Domácí

Policisté kontrolují myslivce. Chytli jednoho, který vyrazil na hon podnapilý

Policisté na Vysočině jako každý podzim kontrolují účastníky honů, zda jsou při lovu střízliví a jestli mají v pořádku dokumenty ke zbraním. Letos narazili jen na jednoho provinilce.

Na podzim přichází sezóna honů. V sobotu policisté vyrazili na kontrolu honů v Malé a v Kozlově na Jihlavsku. "Při kontrole téměř čtyř desítek myslivců jsme dneska nezjistili žádná pochybení. Všichni myslivci se také podrobili dechové zkoušce a ve všech případech byl výsledek dechové zkoušky negativní," konstatovala mluvčí policie Dana Čírtková.

Letos policisté z Kraje Vysočina navštívili už 24 honů, při nichž zkontrolovali 487 myslivců. Zjišťovali přitom nejen to, zda některý z lovců požil alkohol, ale také jestli mají platné lovecké lístky, zbrojní průkazy a průkazy ke zbraním.

Související obsah

Už v říjnu ale narazili na jednoho hříšníka. "Na Třebíčsku policisté zjistili u jednoho účastníka honu při provádění dechové zkoušky 0,58 promile alkoholu v dechu. Tento 47letý muž navíc při kontrole nepředložil průkaz zbraně. Dopustil se tak dvou přestupků," sdělila Čírtková.

Policisté muži zabavili zbraň, vykázali ho z honu a uložili mu pokutu 5 000 korun. Pokud se navíc některý lovec proviní vícekrát, může o zbraň přijít nadobro.

"V případě, že by naměřená hodnota byla vyšší než jedno promile, jednalo by se o trestněprávní jednání – podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," řekla Čírtková.

Policie plánuje provádět kontroly až do konce roku. Letos zatím proběhly hony bez zranění a stejně tomu bylo i v loňském roce. "Jiná situace byla v roce 2020, kdy jsme v souvislosti s mysliveckými hony museli řešit dvě mimořádné události, při nichž došlo ke střelným poraněním dvou účastníků honu," doplnila mluvčí.

Vystřílíme třetinu zvěře v Lánech, vyhrožuje Hrad kvůli nižšímu rozpočtu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz