Domácí

Dvě nové zubní ordinace v jednom regionu! Pacienty budou losovat

Dvě nové zubní ordinace v jednom regionu! Pacienty budou losovat
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Sehnat zubaře je pro mnohé Čechy pořádný problém. Šanci mají nyní lidé na Bruntálsku, kde se otevírají hned dvě nové zubní ordinace. O tom, kdo se do péče zubařů dostane, rozhodne losování.

Nedostatek zubařů trápí celé Česko. Nejhůře jsou na tom s jejich dostupností v Plzeňském, Středočeském a Jihomoravském kraji. Problémy opatřit si stomatologickou péči mají podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) lidé také v Pardubickém, Královéhradeckém, Jihočeském a Moravskoslezském kraji.

Právě na Bruntálsku se otevřou hned dvě nové zubní ordinace, a to v Albrechticích a Rýmařově. "Zubař v našem regionu schází bezmála 30 tisícům lidí. Snažíme se tento problém řešit. Po novém roce otevřeme pátou a šestou zubní ordinaci," uvedl ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec.

Související obsah

Krnovská nemocnice proto připravuje předregistraci pacientů. V pondělí 21. listopadu se budou moci lidé registrovat do zubní ordinace v Albrechticích. Žádost bude možné podat jak osobně, tak i on-line.

"V pondělí od 8:00 do 15:00 mohou zájemci na našich webových stránkách vyplnit předregistrační formulář on-line. Ve stejný čas budeme v prostorech zubní ordinace v albrechtické nemocnici přijímat vytištěné žádosti o předregistraci," nastínil Václavec.

Přesně o týden později, tedy v pondělí 28. listopadu, se od 8:00 do 15:00 budou přijímat také předregistrační formuláře v Rýmařově. I v tomto případě budou moci zájemci vyplnit v daném čase žádost on-line nebo tiskopis odevzdat v nemocničním stanu, který bude stát u rýmařovské polikliniky.

Město se však chtělo vyhnout frontám a tlačenicím zájemců. Právě proto o tom, kdo se dostane do péče zubařů, rozhodne los. "Vedení nemocnice rozhodlo po dohodě s městy, že v dané dny budou přijaty všechny vyplněné formuláře. Ty budou zpracovány, opatřeny řádným číslem. A poté zástupce nemocnice a zástupce konkrétního města vylosuje 1 000 čísel," nastínil Václavec.

Vylosovaní pacienti budou poté do konce února 2023 kontaktováni. "Bohužel, kapacita každé ordinace je omezena. Tudíž všem, kteří neobdrží naši odpověď o vylosování žádosti do konce února, nezbývá než v hledání stomatologa pokračovat," uzavřel Václavec.

Ceny u jednotlivých zubařů se podstatně liší. Prezident stomatologické komory ČR vysvětlil, proč někde zaplatíme více:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz