Domácí

Obří požár v Benešově: Pět zraněných a škoda za desítky milionů

Kvůli požáru, který vypukl v pondělí odpoledne v obchodním domě Hvězda v Benešově, museli hasiči vyhlásit zvláštní stupeň požárního poplachu. V noci se jim podařilo ho lokalizovat. Pět lidí včetně tří hasičů utrpělo lehčí zranění. Škoda se bude počítat v desítkách milionů korun.

Požár v OC Hvězda v Benešově se hasičům podařilo dostat pod kontrolu ve 21:36. Dohašování trvalo přes půlnoc. Na místo celkově vyrazilo asi 30 jednotek hasičů, byl vyhlášen IV., tedy zvláštní stupeň poplachu. "V 1:33 snížení na II. stupeň požárního poplachu," uvedli hasiči.

Před osmou hodinou ranní informovali, že jednotky na místě stále provádí monitoring a dohašování skrytých ohnisek. "Dle statika je vstup do objektu možný pouze pro zasahující jednotky a vyšetřovatele. Konstrukce objektu je narušena," dodali.

Mluvčí záchranářů Monika Nováková večer prozradila, že museli ošetřit celkem tři lidi včetně jednoho hasiče. Ráno hasiči upřesnili, že počet zraněných se nakonec vyšplhal na pět. Jednalo se o dva civilisty a tři hasiče. "Jejich stav si nevyžádal hospitalizaci. Všichni byli ošetřeni na místě události," prozradili.

Související obsah

Výše škody se bude počítat v desítkách milionů korun. Podle informací TV Nova je částka předběžně odhadována na minimálně 50 milionů.

Plameny vyšlehly v patře nad supermarketem, kde je, či spíše bylo, množství malých obchodů, například s textilem. Hasiči kvůli hrozbě zřícení stropů zasahovali nejprve z venku s použitím vysokozdvižné techniky. Po lokalizaci a kontrole mohli dohašovat i uvnitř.

Podívejte se, jak to na místě vypadalo v noci:

​Budova se nachází v centru města nedaleko Masarykova náměstí. Okolí zůstalo i po uhašení uzavřené. "Prosíme, dbejte pokynů policie a nekomplikujte zásah hasičů! Dokud se situace neuklidni, raději nevětrejte," informovalo město Benešov na svých facebookových stránkách.

"Z důvodu požáru v centru města jezdí MHD 1 a 2 odklonem mimo Pražskou a Novou Pražskou. MHD 3 jezdí mimo Jiráskovu, Konopišťskou a Purkyňovu z ulice Dukelská přímo k nemocnici," dodalo město.

Příčinu vzniku požáru budou zjišťovat hasičští a policejní vyšetřovatelé v úterý dopoledne.

Podívejte se na fotky z místa požáru:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz