OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

4 důvody, proč vyrazit na dovolenou do Egypta právě teď

4 důvody, proč vyrazit na dovolenou do Egypta právě teď
Zdroj: Blue Style

Choulíte se do svetrů a děsí vás blížící se vánoční shon spojený se sháněním dárků a množstvím lidí v nákupních centrech? Utečte před ním do Egypta, kde se teploty v listopadu a prosinci pohybují kolem 30 °C.

 „V tomto období patří Egypt k nejvíce poptávaným destinacím, nejen kvůli stále teplému počasí, ale i kvůli nízkým cenám. Pobyt v Egyptě teď pořídíte už od 9 990 Kč,“ říká tisková mluvčí CK Blue Style Ilona Topolová.

Načerpejte energii na prosluněných plážích ve stínu palem | Zdroj: Blue Style

​​​1. Prosluněné pláže a podmořský svět

Sázkou na jistotu jsou egyptské destinace Hurghada a Marsa Alam s dlouhými písečnými plážemi, které lemují břehy Rudého moře. Právě to přitahuje turisty jako magnet. Nachází se zde nádherné korálové útesy s množstvím pestrobarevných ryb a sasanek. Potápět se můžete sami přímo u hotelu nebo lodí vyrazit na tropický ostrov Giftun s krásnými plážemi Mahmya a Orange bay s jemným bílým pískem a azurově zářícím mořem. To přímo svádí ke šnorchlování a potápění. V moři  uvidíte nejen korály, ale také i rejnoky a roztomilé želvy.

Ve vodách Rudého moře narazit i na něžného obra dugonga | Zdroj: Blue Style

​Pokud toužíte po ještě větším dobrodružství, vydejte se ke korálovým útesům Abu Dabbab nedaleko přístavu Port Ghalib v oblasti Marsa Alam. Při šnorchlování tady při troše štěstí můžete narazit i na dugonga, kterému se lidově přezdívá mořská kráva nebo mořské prase. Měří zpravidla dva až tři metry a váží přibližně dvě stě kilogramů. I když budí respekt, ve skutečnosti je plachý a pro člověka zcela neškodný. Jeho nejoblíbenější potravou jsou kořínky chaluh a mořské trávy. Je to přísný vegetarián!

2. Velkolepé památky

Dalším turistickým lákadlem jsou památky, kterých má Egypt nespočet. Snad nejznámější jsou monumentální pyramidy v Gíze, které stráží sfinga. Největší je pyramida faraona Cheopse, která je posledním ze sedmi starověkých divů světa.

Vydejte se do starověkého chrámu v Luxoru a obdivujte velkolepé sloupy | Zdroj: Blue Style

​Za návštěvu stojí také pozůstatky chrámů v Luxoru a Karnaku, které spojují aleje sfing a beranů. Zčásti se tu dochovalo i sloupové nádvoří. V jejich blízkosti se nachází také Údolí králů, kde bylo pohřbeno 63 faraonů včetně slavného Tutanchamona. V některých z nich se nachází i sarkofágy a na zdech se dochovaly i úchvatné rytiny a malby.

3. Orientální tržiště

V Egyptě si určitě nenechte ujít ani tradiční orientální trh zvaný souk. Najdete tady stánky s pestrobarevným kořením, ručně tkanými koberci, koženými taškami, šperky, ručně tepanými talíři nebo vodními dýmkami. Nenechte se zaskočit tím, že zboží není označené cenou. Tu totiž musíte s trhovcem usmlouvat. První nabídka bude nehorázně vysoká a je proto potřeba smlouvat. Jedná se o rituál, který si prodejci užívají, mnohdy své zákazníky posilní i výborným silným čajem nebo kávou.

Nakupování v Egyptě je velkým zážitkem, nezapomeňte smlouvat | Zdroj: Blue Style

4. Hotely all inclusive

V Egyptě se také za posledních pár let zvedla kvalita hotelů, nejčastěji zde najdete čtyř nebo pětihvězdičkové hotelové rezorty, které  jsou rozlehlé, nabízejí velmi kvalitní servis, mají několik bazénů a většina z nich i soukromou pláž. Standardem je i velmi ochotný personál a skvělá kuchyně. V rámci All Inclusive, které je v místních hotelech nejčastější variantou stravování, si tak každý den můžete pochutnávat na skvělých jídlech od ovoce a zeleniny, přes nejrůznější druhy hlavních jídel, včetně pokrmů z masa, ryb i mořských plodů, až po naprosto úžasné dezerty.

„V Marsa Alam určitě doporučuji pětihvězdičkový hotel Novotel Marsa Alam s dlouhou písčitou pláží a korálovým pobřežím,“ říká obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Nechte se rozmazlovat v hotelech s konceptem all inclusive | Zdroj: Blue Style

​Skvělé ubytování poskytuje i letovisko Hurghada. „Mezi oblíbené hotely patří  Albatros Blu Spa s krásnou písčitou pláží a několik bazény, který je vhodný nejen pro rodiny s dětmi.  Odpočine si tu každý,“ doporučuje Lenka Pátek.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz