Domácí

Oblíbený básník z Vysočiny už žádné verše nesloží. Přišel náhle o život

Oblíbený básník z Vysočiny už žádné verše nesloží. Přišel náhle o život
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Martin Kinc, známý spíš jako básník z Vysočiny, dělal svými verši na twitteru a později i knihami radost tisícům lidí. Ti se ale už žádné nové básničky nedočkají. Kinc totiž náhle zemřel. Informovala o tom na sociálních sítích jeho manželka.

Jednoduché veršíky o kočkách, psech, ale také politická satira a láska k Vysočině – tím vším si Martin Kinc získal srdce tisíců lidí, kteří jeho tvorbu sledovali na twitteru. Tam vystupoval pod přezdívkou básník z Vysočiny a jeho tvorba byla natolik oblíbená, že vyšla i v knižní podobě.

Žádných dalších veršů se ale věrní fanoušci Kince už nedočkají. Na jeho twitterovém účtu se totiž ve čtvrtek objevila smutná zpráva, kterou napsala jeho manželka Jana.

Související obsah

​"Moji milí, toto je poslední tweet básníkova účtu. S velkou bolestí vám oznamuji, že Martin dnes náhle odešel na věčnost. Vám, co jste měli zamluvené knihy, se budu snažit poslat je co nejdříve, jen teď potřebuji nějaký čas," oznámila.

Upřímnou soustrast jí vyjádřily stovky lidí. Mezi nimi i známé tváře, jako je europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

Ze svých posledních knížek Třesky plesky a Dubánčí šprýmy se Kinc dlouho neradoval. Vydané byly teprve před několika dny.

V úterý se Česko loučilo s režisérkou Marií Poledňákovou, která zemřela minulý týden ve věku 81 let:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz