Krimi

Policie zatkla dva muže podezřelé z podvodů. Cílili na klienty dvou bank

Dva údajné internetové podvodníky, kteří se pokusili e-maily a SMS nabourat do účtu tisíců klientů české a řecké banky, zatkli policisté v Ostravě. Obvinění se dostali k přihlašovacím údajům několika lidí, kontakty ale měli na téměř deset tisíc klientů.

Osmadvacetiletého recidivistu policisté zatkli zrovna ve chvíli, kdy rozesílal údajné podvodné zprávy. Kontakty mu předal o rok starší komplic.

Obvinění chtěli získat přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví klientů bank. Záminka byla vždy stejná. Kvůli údajné chybě v systému banky chtěli odblokovat účet. Odkaz, který klient banky dostal SMS nebo e-mailem, směřoval na falešnou webovou stránku. Ta vypadala téměř stejně jako oficiální stránka banky.

Související obsah

​Než policisté recidivisty zatkli, stihli oslovit téměř dva a půl tisíce lidí. Navíc měli také přístup ke kontaktům pěti tisíců klientů řecké banky. Zprávy poslali dvěma desítkám z nich. Kriminalisté teď zjišťují, od koho obvinění získali seznamy klientů bank. Zároveň chtějí vědět, kolik jich podvedli a na kolik peněz si nezákonně přišli.

V současné době jsou oba ve vazbě. V případě odsouzení jim hrozí až dvanáctileté tresty.

Pokud lidé mají pochybnosti o zprávě, kterou dostali, mají podle policistů do banky zavolat. Telefonní číslo si ale mají zjistit na oficiálních stránkách banky. V SMS by se totiž mohlo skrývat falešné číslo patřící podvodníkům.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz