Počasí

V Českých Budějovicích napadlo 7 cm sněhu. Meteorologové upravili výstrahu

V Českých Budějovicích napadlo 7 cm sněhu. Meteorologové upravili výstrahu
Zasněžené České Budějovice | Zdroj: TV Nova

Sobotní ráno je na celém území Česka mrazivé – teploty se v 7 hodin pohybovaly v nižších polohách od -8,1 °C v Českých Budějovicích po -1,4 °C v Jičíně. Chladněji bylo v horských oblastech. Takzvaný ledový den, tedy den s teplotou pod bodem mrazu, budeme dnes skloňovat na většině území. Meteorologové upravili výstrahu před náledím a novou sněhovou pokrývkou.

Nejvíce sněhu v nižších polohách leží na jihozápadě území – v Českých Budějovicích 7 cm, v Temelíně 5 cm, v Plzni 3 cm, v Chebu 3 cm, v Praze – Ruzyni 5 cm, v Přibyslavi 3 cm, v Kuchařovicích 2 cm. Sněžit bude během soboty zejména na jihu a jihozápadě území – i v nižších polohách napadne až kolem 5 cm sněhu. 

Noc na neděli bude pořádně studená a pozor je třeba si dát i na ojedinělé mrznoucí mlhy, náledí a zmrazky na silnicích. Na jihozápadě území bude oblačno a místy sněhové přeháňky, jinak bude jasno až polojasno. Po ránu se budou tvořit ojediněle mrznoucí mlhy. Teploty se budou pohybovat mezi -4 až -8 °C, na severu ojediněle až -10 °C.

A zimní nebezpečné meteorologické jevy očekáváme také v neděli. Pozor je třeba si dávat na náledí, zmrazky, při mrznoucích srážkách na ledovku a mrznoucí mlhy. Po studeném ránu se nejvyšší odpolední teploty zastaví už místy nad bodem mrazu.

​Převládat bude oblačno, zpočátku dne místy sněhové přeháňky, během dne budou v nižších a středních polohách přecházet v déšť se sněhem nebo déšť, ojediněle i srážky mrznoucí. Jen přechodně bude polojasno. Odpolední teploty mezi -2 až 5 °C.

První sníh komplikoval v Praze dopravu, u Motola se zasekl autobus:

Meteorologové upravili výstrahu

Meteorologové v sobotu mírně upravili také výstrahy, které vydali v pátek. Zatímco původně platila výstraha před sněhem pro větší část republiky, nyní počítají meteorologové s výraznějším sněžením jen na Šumavě.

Výstraha před sněhem tak platí pouze pro okolí Českého Krumlova, Kaplice, Prachatic, Strakonic, Vimperka a Vodňan v Jihočeském kraji a pro Domažlice, Horažďovice, Horšovský Týn, Klatovy, Přeštice, Stod, Stříbro, Sušici a Tachov v Plzeňském kraji.

Nadále platí výstraha před náledím, a to pro větší část Plzeňského a Jihočeského kraje a také pro části  Středočeského (Příbram), Karlovarského (Aš, Cheb, Mariánské Lázně), Jihomoravského kraje (Znojmo) a Vysočiny (Moravské Budějovice).

Bude snížit i mrznout. Zimu do Česka vrátí kolaps polárního víru:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz