Domácí

Vánoční stromky budou letos dražší. Podívejte se, který je nejlevnější

Vánoce se blíží a na plantážích a u některých hobbymarketů se už začínají prodávat vánoční stromky. Cena by se prý měla zvyšovat maximálně o pár korun, nejlevnější budou smrčky a nejdražší jedle.

Štědrý večer bude za 33 dnů. A kdo nechce čekat, může si už teď pořídit vánoční stromek. "Začínají chodit už někteří, chtějí to mít doma připravené," sdělil prodejce stromků Milan Kaláb.

Vánoční stromky začaly nabízet i první hobbymarkety. Někteří zákazníci ale nechávají nákup na poslední chvíli. "Až těsně před Vánocemi tak týden," prozradil jeden z nich, kdy si stromeček hodlá pořídit. 

Související obsah

Stále oblíbenější je prodej stromků přímo z plantáží, kde si může každý vybrat stromek sám. S prodejem vánočních stromků se začíná už i přímo na nich, pokud se budou zdražovat, tak jen o pár korun. "Zvedne se o pár korun, lidé nemají tolik peněz, když se to zdraží, tak se to může naházet do kotle také potom," potvrdil prodejce vánočních stromků Jaroslav Kreuz.

Nejlevnější budou smrčky, naopak nejdražší jedle. Cena je kus od kusu, záleží na tom, jak je stromek rostlý – čím větší, tím dražší.

Ceny stromků:

Ceny vánočních stromků | Zdroj: TV Nova

​Před Vánocemi také každoročně přibývá krádeží stromků. "Provádíme preventivní prostřih korun stromků, aby se lidem nelíbily, a zároveň také používáme chemický postřik, který v teple silně zapáchá," popsala mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. Majitelé také své lesy i plantáže v předvánočním období mnohem více hlídají.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz