Krimi

Muž měl na Chebsku vtrhnout do domu a začít dusit majitele

Muž měl na Chebsku vtrhnout do domu a začít dusit majitele
Ilustrační fotografie | Zdroj: Zdeněk Němec / MAFRA / Profimedia

Kriminalisté z Karlovarského kraje vyšetřují pokus o vraždu. Na začátku listopadu měl muž z Aše vtrhnout do rodinného domu a snažit se ukrást cennosti a peníze. Následně se podle policie snažil majitele udusit.

"Kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání 35letého muže z Aše, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu a přečinu porušování domovní svobody," informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Obviněný muž měl 2. listopadu vtrhnout do domu v Aši, ve kterém dříve bydlel se 69letým majitelem. "Do domu měl vniknout se záměrem odcizit finanční prostředky a různé cennosti. Po vniknutí do domu měl přistoupit k 69letému spícímu muži a fyzicky ho napadnout," sdělil Kopřiva. "Tímto útokem mu měl způsobit zranění v horní části těla," doplnil.

Během napadení se ale senior probudil a začal se bránit. Obviněný ho měl následně znehybnit a několik minut dusit částí povlečení. To podle policie trvalo až do chvíle, kdy napadený začal ze strachu o život předstírat svou smrt, a tak útočník s dušením přestal.

Související obsah

"Obviněný muž následně z místnosti odcizil kovovou krabici obsahující různé písemnosti či finanční hotovost. Z nočního stolku měl navíc při odchodu z domu vzít mobilní telefon," oznámil Kopřiva. 

Když si po několika minutách majitel myslel, že muž už dům opustil, šel pro pomoc k sousedům. Ti mu přivolali záchranku, která ho převezla do nemocnice.

"Kriminalisté ve středu 16. listopadu 35letého muže zadrželi," uvedl Kopřiva. Nyní je ve vazbě. V případě prokázání viny jej čeká za mřížemi 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

Horor ve východních Čechách: Bomba ve škole a vražda sekerou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz