Počasí

Nad Středomořím se vytvořila bouře Denis. Přinese vichřici a ovlivní Česko

Nad Středomořím se vytvořila bouře Denis. Přinese vichřici a ovlivní Česko
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Nad Středomořím se v noci na úterý vytvořila hluboká tlaková níže, tedy bouře. Ta dostala jméno Denis. Itálii čeká vítr o síle vichřice se silnými srážkami. V Alpách může napadnout až půl metru sněhu a počasí se změní i v Česku.

Bouře Denis, která vznikla v noci na úterý ve Středomoří, výrazně změní počasí v Evropě. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém facebooku.

"Během úterního rána a dopoledne postoupí z Korsiky nad severní Itálii. Kromě větru až o síle vichřice, který bude v nárazech dosahovat 25 až 30 m/s (90 až 110 km/h), se projeví i silnými srážkami," informoval ČHMÚ. "Ty mohou v extrémech přesáhnout 100 mm za 24 h (např. centrální Itálie a Benátský záliv) a v Alpách může napadnout až kolem půl metru nového sněhu," dodal.

Související obsah

Bouře se projeví na počasí i v Česku. V úterý a ve středu kvůli ní přijde oblačnost a slabší srážky. Během úterního odpoledne a večera tak zejména na jihu čeká Čechy déšť, ve vyšších polohách i déšť se sněhem či sněžení. Na jihu a jihovýchodě země bude pršet či sněžit i ve středu.

V Itálii už se na bouři roku připravují. Na Sardinii zavírají parky, ulice, školy i hřbitovy, napsal web L’UNIONE SARDA.it. V kraji Lazio se obávají vysokých vln a škod, které silný vítr může napáchat v pobřežních městech, sdělila stanice Canale Dieci.

​Nová předpověď na zimu:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz