Domácí

V tělocvičnách sportují v chladu. Na vytápění nemají dost peněz

V některých tělocvičnách nebo sokolovnách na Zlínsku se kvůli drahým energiím už teď cvičí v chladu. Vytápění starých budov je drahé a členské příspěvky na provoz mnohdy nestačí.

Nejhorší situaci řeší sokolové ve Valašském Meziříčí. V tamní sokolovně topí pouze plynem a zálohy se jim letos zvedly z 15 na 48 tisíc měsíčně, jednatelé nevěděli, jestli budou sokolovnu schopni dál provozovat, nebo ji budou muset zavřít.

Teploměr v tělocvičně ukazuje 15 stupňů Celsia. V úterý ale podepsala jednatelka Sokola ve Valašském Meziříčí s městem smlouvu o daru v hodnotě 100 tisíc korun, který poputuje od města na účet tamního Sokola a poslouží právě na vytápění tělocvičny. Sokolové ve Valašském Meziříčí tak doufají, že do jara přežijí.

Související obsah

Trojnásobně se prodraží energie také Tělocvičné jednotě Sokol Malenovice, kde mají v tělocvičně o 3 stupně více než ve Valašském Meziříčí. Cvičit tam chodí například i senioři a děti, ti by podle starosty Sokola Malenovice Jiřího Starého nižší teplotu nesnesli. "Loni jsme topili na 20 stupňů, letos na 18 stupňů s tím, že to je hranice, pod kterou už asi nebudeme schopni jít, protože tam máme spoustu takových aktivit, kde jsou třeba rodiče s dětmi," řekl Starý.

V největší sokolské tělocvičně ve Zlíně je zatím situace přijatelná, netrpělivě ale očekávají účet za listopadové vytápění, tento měsíc jim totiž končí fixace a počítají se 60procentním nárůstem ceny za vytápění. Ve velké budově, která loni oslavila 100 let, je zatím 18 stupňů. Do budoucna počítají s tím, že budou muset zvednout členské příspěvky.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz