Domácí

Zastavil před garáží, její majitel mu na auto hodil větve. Policie případ odložila

Policie řešila incident, při kterém měl muž poškodit větvemi osobní auto, které bránilo vjezdu do garáže. Případ ale odložila. Majitel auta ale s výsledkem vyšetřování nesouhlasí.

Na začátku září zaparkoval pan Tomáš na ulici v Praze 4. Nevšiml si ale, že stojí na zákazu zastavení a blokuje vjezd do garáže. Když se k autu vrátil, čekalo ho nemilé překvapení. U levých dveří měl naházené klestí a jeden ze stěračů měl zvednutý. Hromádka dříví mu přitom měla vůz podle jeho slov poškrábat, sdělil redakci TN.cz.

Měl ale auto vybavené kamerou. Obrátil se proto na policii, nahlásil škodu a předal záběry z kamery. Na nich byl neznámý muž, který u nedalekých stromů sebral zmíněné větve a hodil je k autu. Na videu je přitom slyšet, jak větve o vůz škrábou. Zmíněný muž také zvedl jeden ze stěračů a za druhý pak měl dát lístek z parkovacího automatu.

Související obsah

Policie kauzu na začátku listopadu odložila. "Případ byl odložen, protože se nepodařilo zjistit skutečnosti opravňující zahájit trestní stíhání," sdělil TN.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk.

"Nelze s jistotou prokázat, že osoba na videu to vozidlo poškodila. Navíc šlo o starší vůz, který má na sobě mnohem více škrábanců, například má poškozenou střechu, což třeba vůbec nekoresponduje s tím videem," vysvětloval Daněk rozhodnutí svých kolegů.

Ani státní zastupitelství, ke kterému Tomáš podal stížnost, neshledalo na postupu policie nic špatného.

Související obsah

"Státní zástupkyně se po prostudování spisového materiálu se závěry policejního orgánu plně ztotožňuje, neboť se nepodařilo dostatečným způsobem prokázat, že by jednáním vzniklo poškození takového rázu, jak uvádí poškozený a že by se jednání dopustila jedna konkrétní osoba," píše se v odůvodnění, které Tomáš redakci poskytl. 

Podle dopravního experta Roman Budínského Tomáš sice při parkování pochybil, jednání druhého muže ale neschvaluje. "Nejde jenom o dopravní značení. Musí tam zůstat dost místa na průjezd," vysvětluje Budínský častou chybu při parkování.

"Pokud vám někdo dlouhodobě blokuje průjezd, radil bych informovat městskou policii, ať ten problém řeší. No a pokud to potřebuju řešit rychle, tak prostě zavolat 158 a popsat situaci," radí Budínský, jak podobný problém správně řešit.

Související obsah

"Vím, že občas někomu bouchnou saze a rozhodne se vzít spravedlnost do svých rukou, ale takovéto řešení se může mstiteli taky vymstít. Zvlášť u dražších aut může být škoda na laku až v řádech desítek tisíců korun. Tam pak může jít o trestný čin," dodává expert.

Redakce kontaktovala také zaměstnavatele muže, který měl na auto větve naházet. Na místo totiž přijel služebním vozem. Podle firmy ale zaměstnanec na místo jel ve svém osobním volnu, během něhož měl služební auto k dispozici. Zástupci společnosti se ale přesto rozhodli, že se s Tomášem setkají, aby si celou situaci navzájem vyjasnili.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz