Zahraničí

Orbán provokoval Slovensko čachry s územím, Heger ho utnul vtipným dárkem

Orbán provokoval Slovensko čachry s územím, Heger ho utnul vtipným dárkem
Orbán dostal od Hegera slovenskou šálu | Zdroj: Předseda vlády Slovenské republiky Eduard Heger

Skandál s nacionalistickou šálou, ve které se nechal vyfotit maďarský premiér Viktor Orbán, má pokračování. Na čtvrtečním summitu Visegrádské skupiny (V4) mu dal předseda slovenské vlády Eduard Heger najevo, že na sen o Velkém Maďarsku může zapomenout.

Košické jednání premiérů V4 začalo elegantním ohrazením šéfa slovenské vlády Eduarda Hegera vůči nacionalistickému chování jeho maďarského protějšku Viktora Orbána.

Ten se v pondělí vyfotil v šále s mapou Velkého Maďarska, které v sobě zahrnuje i území Slovenska a části Ukrajiny, Rumunska, Chorvatska nebo Rakouska. Heger mu věnoval šálu se slovenským znakem. "Všiml jsem si, že Viktor Orbán má starou šálu, proto jsem mu dnes daroval novou," napsal na facebooku.

Související obsah

Orbán pobouřil i Bukurešť a Kyjev. Ukrajinská vláda dokonce požaduje, aby se Budapešť oficiální cestou omluvila.

Český premiér Petr Fiala (ODS) už ve středu předeslal, že to s Orbánem probere. "Co zaznívá občas z Maďarska, ať už ve formě výroků, nebo činů, situaci nepomáhá. Šálu pana premiéra Orbána jsem také zaznamenal a nepochybuju, že to bude zítra (ve čtvrtek, pozn. red.) během jednání zmíněno," prohlásil.

Orbán jako jediný unijní politik přišel na pohřeb Gorbačova (9/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz