Domácí

Do Vánoc zbývá už jen měsíc. Začněte včas s přípravami, radí hospodyně

Dnes je 24. listopadu a to znamená, že přesně za měsíc bude touto dobou už většina z nás po štědrovečerní večeři. Města i ulice jsou už vánočně vyzdobené, ale pro mnohé z nás teprve teď začíná ten pravý předvánoční kolotoč.

Při pohledu ven to tak nevypadá, do Vánoc ale zbývá už jen měsíc. Blížící se příchod jednoho z nejkrásnějších svátků je vidět na každém kroku v nazdobených ulicích. Prodejci vánočních stromků začínají navážet zboží.

"Je tam vlastně akční zboží, mám dojem, že tři stovky a ty vyšší stromky až do tisíce korun," říká Tomáš Černý, prodejce stromků.

V supermarketech už se začíná rozjíždět nákupní horečka. A i v menších obchodech je blížící se příchod Vánoc znát.

"Zájem letošních Vánoc bych porovnala, že je stejný jako loňský. Myslím si, že se Češi rozhodli, že si letošní Vánoce ještě užijí," říká Barbora Říhová z obchodu Eufloria.

Související obsah

​Přesně měsíc máme také na ne všemi oblíbený vánoční úklid. Zbavit se povinnosti důkladného smejčení se dá díky úklidovým firmám, i letos je prý o jejich služby velký zájem.

"Využívají ty předvánoční úklidy a tu práci přenechávají profesionálům," potvrzuje obchodní zástupkyně ve společnosti Čistící stroje Veronika Černá.

Podle mnohých hospodyněk právě teď nastal správný čas na to, zadělat těsto na vánoční cukroví. Samostatnou kategorií jsou ale dárky. Dopis Ježíškovi by ale měl být už také napsaný, mnoho času už přece jen nezbývá.

Pokud jste na Vánoce nerezignovali a nechcete přípravy prožít se staženým žaludkem a dodělávat spoustu věcí v noci před Štědrým dnem, máte podle zkušených hospodyněk právě teď ten nejvyšší čas začít s přípravami.

kh, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz