Zajímavosti

Před smrtí ji okradl blízký přítel. Slavná herečka musela nosit šaty mrtvých

Před smrtí ji okradl blízký přítel. Slavná herečka musela nosit šaty mrtvých
Meg Wynn Owen ve filmu Upstairs Downstairs | Zdroj: Profimedia

Než britská herečka Meg Wynn Owenová (†82) letos v létě zemřela, pocítila zradu nejbližšího přítele. Hvězda Lásky nebeské trávila poslední měsíce života v pečovatelském domě, kde však musela nosit oblečení po mrtvých klientech. Na vlastní šaty neměla peníze. Brian Malam (60) zneužil jejího zhoršujícího se zdravotního stavu a připravil ji o celoživotní úspory. Soud muže kvůli tomu nyní poslal do vězení.

Pojilo je dlouholeté přátelství. Když se proto začal zdravotní stav Meg Wynn Owenové zhoršovat kvůli demenci, byl to právě Brian Malam, koho herečka pověřila spravováním jejích peněz.

Věřila mu natolik, že mu podepsala plnou moc. V roce 2015 skončila v pečovatelském domě v Cardiffu. A než se nadála, přišla o celoživotní úspory, jak informoval portál The Independent.

Brian Malam herečku známou z filmů Pýcha a předsudek nebo Láska nebeská, kde hrála sekretářku Hugha Granta, během čtyř let obral o 65 tisíc liber (více než 1,8 milionu korun).

Policie se případem začala zabývat v září roku 2020. Na podezřelé aktivity na účtu upozornila banka. Když se herečka začala zajímat o své úspory, zbývalo jí na účtu posledních zhruba 300 liber.

Související obsah

​Soudce Paul Hobson 60letému kostymérovi vyčetl, že zneužil "důležité pozice důvěry, která s sebou nese velkou odpovědnost". Podle Daily Mailu Malam peníze buď střídavě převáděl na svůj vlastní účet, nebo je přímo utrácel, i když věděl, že je nikdy nesplatí. Investovat měl do svého podnikání i alkoholu.

Herečka mezitím musela nosit oblečení po zesnulých klientech a nechat se stříhat alespoň od pracovníků pečovatelského domu, protože sama žádné peníze k dispozici neměla.

Než se případ podařilo vyřešit, herečka zemřela. Malam se nakonec k podvodu přiznal. Soud ho poslal na dva roky a osm měsíců za mříže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz