Zahraničí

Mladík zastřelil ve škole v Brazílii své bývalé učitele i studentku

Mladík zastřelil ve škole v Brazílii své bývalé učitele i studentku
Policisté před vchodem do státní školy, kde začalo řádění střelce | Zdroj: Profimedia

Šestnáctiletý mladík zastřelil v pátek ve dvou školách v Brazílii tři lidi, dalších 13 zranil. Mezi oběťmi jsou hlavně jeho bývalí učitelé, ale i studentka ve stejném věku jako on.

Tragédie se stala ve stotisícovém městě Aracruz na jihovýchodě země na státní a soukromé škole, které se nacházejí ve stejné ulici, uvedla agentura AP.

Řádění střelce začalo na státní škole, kam do minulých prázdnin chodil, než ho rodiče zapsali jinam. Mladík oblečený v maskáčích a neprůstřelné vestě překonal zamčené dveře budovy, vnikl do sborovny a začal pálit po svých bývalých učitelích.

Dva zastřelil a devět dalších zranil. Použil dvě pistole, které patří jeho otci, vojenskému policistovi. Jednu služební, druhou legálně koupenou a registrovanou, informovala agentura AFP.

Související obsah

​Poté se pachatel přesunul na druhou školu, kde usmrtil 16letou studentku a postřelil další lidi. Několik ze zraněných je v kritickém stavu.

Policie po několika hodinách oznámila, že podezřelého 16letého střelce dopadla. Podle vyšetřovatelů měl na maskáčové uniformě hákový kříž. Jak uvedl guvernér Renato Casagrande, mladík se dle jeho informací léčil na psychiatrii a útok si pečlivě naplánoval.

Podobné střelecké incidenty jsou podle AFP na brazilských školách vzácné, ale v posledních letech jich přibývá. Dva nejtragičtější činy spáchali rovněž bývalí studenti. V roce 2011 zastřelil muž ve své bývalé základní škole na předměstí Ria de Janeira 12 dětí a spáchal sebevraždu. O osm let později zavraždili dva bývalí studenti ve střední škole u Sao Paula osm lidí a rovněž si vzali život.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz