Domácí

Požár na Brněnsku: V hořícím domě zemřela žena, mohlo jít o trestný čin

Požár na Brněnsku: V hořícím domě zemřela žena, mohlo jít o trestný čin
Hasiči, ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Při požáru domu v Rajhradu na Brněnsku zemřela v noci na sobotu žena. Muž, kterého v domě hasiči našli, bojuje o život na popáleninovém centru Fakultní nemocnice Brno.

Noční požár rodinného domu v Rajhradu si vyžádal jeden lidský život. Ženu hasiči vytáhli z plamenů už mrtvou. Muž, kterého v domě rovněž našli, je ve vážném stavu v brněnské fakultní nemocnici.

"Hlášení o požáru jsme přijali ve 20:39. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů – tři profesionální, jedna dobrovolná," upřesnil mluvčí brněnských hasičů Petr Příkaský. "Při průzkumu domu jsme nalezli dva lidi. Jeden už byl bez známek života, druhému jsme poskytli předlékařskou pomoc a předali ho zdravotnické záchranné službě," doplnil Příkaský.

Související obsah

Původně policie pracovala s verzí, že šlo o vraždu. "Pracujeme na ztotožnění osob, probíhá ohledání místa činu a další procesní úkony," dodal ráno k případu mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb s tím, že další informace zatím nemůže sdělit.

Odpoledne ale policie svou vyšetřovací verzi změnila. "Na základě výsledků pitvy, ohledání místa činu a dalšího šetření na místě jsme věc překvalifikovali na těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. Kriminalisté i nadále zjišťují, co se v domě před vypuknutím požáru odehrálo," sdělil mluvčí.

 V Prešově vyhořel byt. Požár si vyžádal dvě oběti:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz