Jihomoravský kraj

Šaman v Brně vystrašil hasiče. Rituálem si chtěl zajistit úspěch na úřadě

Šaman v Brně vystrašil hasiče. Rituálem si chtěl zajistit úspěch na úřadě
Ilustrační foto | Zdroj: profimedia.cz

Zásah policistů a hasičů si vyžádal šamanský rituál na Krajské hygienické stanici v Brně. Muž tam totiž vysypal neznámý prášek.

Chemický poplach zažili tento týden policisté a hasiči z Brna. Čtyřiašedesátiletý muž totiž na podatelně Krajské hygienické stanice rozsypal neznámý prášek. "Postupovali jsme, jako by to byla jakákoliv nebezpečná látka. Zasahovali jsme v plné ochraně," sdělil TN.cz mluvčí brněnských hasičů Petr Příkaský.

Nakonec se ukázalo, že šlo o neškodný křemičitý písek. Žádné nebezpečí tak pracovníkům ani návštěvníkům úřadu nehrozilo. Policii se muže podařilo kontaktovat po telefonu, během kterého jim tvrdil, že na podatelně nic nerozsypával, pouze si čistil ruce.

Související obsah

Až později při oficiálním podání vysvětlení muž připustil, že to bylo jinak. "Kriminalistovi muž sdělil, že se mělo jednat o šamanský rituál, který měl zaručit úspěch jeho žádosti," tvrdí mluvčí brněnské policie Pavel Šváb. Jeho prohřešek tak bude mít dohru ve správním řízení. Přesnou kvalifikaci přestupku podle Švába ale policisté zatím neurčili.

Manželé dostali za míchání šamanského elixíru 8 let. Prezident je omilostní:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz