Domácí

Na pražské Letné se sešly stovky lidí. Protestovaly proti Fialově vládě

Formace Národní rada obnovy svolala na sobotní odpoledne demonstraci na pražskou Letenskou pláň. Požadovala levnější energie a demisi současné vlády Petra Fialy. Přišlo ale asi stokrát méně lidí, než čekala.

Aktivista Jiří Havel svolal pod hlavičkou své formace Národní rada obnovy demonstraci na pražskou Letenskou pláň. Oficiálně byla ale městu nahlášená jménem iniciativy Česká republika na 1. místě, kterou vede Ladislav Vrabel.

Pořadatelé demonstrace předpokládali, že se na místě sejde až 100 000 lidí. Podle odhadů policie se ale na místě sešly jen stovky demonstrujících.

"Na demonstraci dohlíželo několik desítek policistů a antikonfliktní tým. Akce však proběhla bez problémů," dodal policejní mluvčí Jan Daněk.

Související obsah

Řečníci na pódiu požadovali například levnější energie či demisi vlády Petra Fialy (ODS). Z publika pak zaznívaly například výkřiky "demisi" nebo "chcípnem".

Zazněla také česká hymna. Kromě tradiční první sloky ale zazněly i sloky, které součástí státního symbolu nejsou. "Tuto verzi nám nahrál Moravia Brass Band," zaznělo z pódia. Tato nahrávka ale vznikla už v roce 2020 pro Český rozhlas, nikoliv pro Havlovo či Vrabelovo uskupení.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz