Zahraničí

Z kanadské farmy uteklo hejno pštrosů. Část z nich se před policií stále skrývá

Z kanadské farmy uteklo hejno pštrosů. Část z nich se před policií stále skrývá
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Z farmy v kanadské provincii Alberta utekla asi dvacítka pštrosů. Zpátky domů se jim nechtělo a nahánět je musela i policie. Jedno ze zvířat už se ale domů nevrátí.

Hejno asi 20 pštrosů uprchlo ve čtvrtek z výběhu v kanadské provincii Alberta. Do nahánění ptačích uprchlíků se zapojila i Královská kanadská jízdní policie. Ta často pomáhá s chytáním uprchlých koní či krav, na lov pštrosů ale zvyklá není, píše na webu kanadská televize CBC.

"Pštros je zvíře, se kterým nemáme moc zkušeností. A mohu potvrdit, že policista, který obdržel hlášení o jejich útěku, nepředpokládal, že během své směny bude pronásledovat pštrosy," okomentoval netradiční zásah mluvčí jízdní policie Troy Savinkoff.

Související obsah

Chytit pštrosa přitom není jednoduchá záležitost. Tato zvířata mohou běhat rychlostí kolem 50 km/h, při sprintu až kolem 75 km/h, tvrdí americká televize Fox News. Odborníci pak při chytání pštrosů radí chytat je za krk, aby svého lovce nemohli poklovat.

Pobíhající ptáci způsobili také zmatek na silnicích. Jeden ze pštrosů bohužel uhynul poté, co ho srazilo auto. Většinu uprchlých zvířat se podařilo policii ve spolupráci s majitelem pochytat. Několik ptáků se ale před policií stále úspěšně skrývá.

Podobný případ řeší také policisté na Českobudějovicku. Z nedaleké Lipnice totiž chovateli utekla vzdálená příbuzná pštrosa, samice nandua pampového. Také ona strážcům zákona stále úspěšně uniká.

Čím se nandu pampový liší od pštrosa? Tento jedinečný pták se dá chovat i u nás:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz