Zajímavosti

Dobrý anděl pomáhá i Markétě. Boj s rakovinou nevzdala kvůli synovi

Nadace Dobrý anděl dlouhodobě pomáhá rodinám, ve kterých zákeřnou nemocí onemocnělo dítě nebo jeden z rodičů. Markéta Solarová z Hradce Králové si před lety nahmatala bulku v prsu. Rakovina už byla v pokročilém stádiu a lékaři jí nedávali moc času. Markéta se ale rozhodla o svůj život bojovat a za každou cenu přežít – hlavně kvůli synovi Adamovi.

Rok 2011 se navždy do rodinné historie zapsal černým písmem. Paní Markétě se během jediné chvíle změnil celý život. "Jsem si našla bulku v prsu, byl to pro mě takový šok. Zhroutil se mi svět, ale vzpomněla jsem si hned na Adama," vzpomíná paní Markéta.

Dnes patnáctiletý Adam v té době byl malé miminko. Paní Markéta tehdy sama sobě slíbila, že se musí dožít minimálně jeho dospělosti. Nechtěla dopustit, aby její jediné dítě zůstalo bez ní.

"Jsem to dřív moc nevnímal, byl jsem ještě takový menší a teď to je takový, že se snažím pro tu mamku dělat všechno, pomáhat jí," říká Adam.

Související obsah

​Markéta kvůli rakovině nakonec přišla o prso, jenže rakovinné buňky stačily metastázovat. Doživotně musí podstupovat chemoterapeutickou udržovací léčbu – jejím cílem je zabránit návratu agresivní rakoviny. Přesto jí to nesebralo chuť do života a užívá si každý okamžik.

"Mamka je prostě zlatej člověk, je to prostě pro mě ta osoba na prvním místě. Udělal bych pro ni cokoliv," říká syn Adam.

Rodina náročnou situaci zvládá hlavně díky dobrým andělům. Paní Markéta je kvůli náročné doživotní léčbě doma, a tak příspěvky částečně využívá i na běžný chod domácnosti.

Pomoci rodinám v těžké životní situaci můžete i vy. Staňte se dobrým andělem. Stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách www.dobryandel.cz.

kh, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz