Zahraničí

To naštve. Šťastná sedmička připravila Slováka o stovky milionů

To naštve. Šťastná sedmička připravila Slováka o stovky milionů
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Sedmička je považovaná za číslo, které nosí štěstí. Muži ze Slovenska ale přinesla spíše smůlu, když právě kvůli ní přišel o zhruba 973 milionů korun.

Na Slovensku se minulý týden v loterii hrálo o rekordní částku 41 milionů eur (v přepočtu zhruba 997 milionů korun). Málem se z astronomické sumy radoval sázející z Bratislavského kraje, kterého ale nakonec zradila poslední číslice – právě ona "šťastná" sedmička.

Vylosovaná čísla byla 4, 6, 8, 42 a 48, která Slovák trefil přesně. Pro rekordní výhru ale potřeboval ještě tzv. powerballová čísla. Na svém tiketu měl šestku a právě osudnou sedmičku, sdělil Richard Čépe z Tiposu slovenskému webu TVnoviny.sk.

Související obsah

​Z osudí ale po šestce vypadlo číslo 11. Kvůli tomu Slovák získal až druhou nejvyšší výhru, tedy 932 853 eur (v přepočtu 22,7 milionu korun). I tak ho ale zřejmě čekají příjemné Vánoce.

"Šťastlivec zabodoval se sázkou uzavřenou na jednom z prodejních míst společnosti TIPOS v Bratislavském kraji. Obsluhu terminálu požádal o dvoutipovou sázku v loterii Eurojackpot, spolehl se při tom na náhodný výběr čísel. Jeho vklad do hry byl čtyři eura," uvedl Čépe.

Většina lidí ale letos o Vánocích bude spíše šetřit. Podívejte se, na čem šetří Češi:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz