APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Lékaři na Slovensku dostanou přidáno, schválila vláda

Slovenská vláda v úterý schválila návrh na zvýšení platů lékařů. Reagovala tak na požadavky Lékařského odborového sdružení (LOZ). Změna má podle ministerstva zdravotnictví zajistit stažení hromadných výpovědí lékařů, ale také zamezit poklesu zájmu o studium v oblasti zdravotnictví. Koeficient minimální mzdy lékaře by měl být podle návrhu od 1. ledna 2023 u atestovaných lékařů 2,5násobek průměrné mzdy, u neatestovaných lékařů 1,5násobek. Kromě toho se mají odměny navyšovat podle odpracovaných let praxe.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz