Zahraničí

Zemřela zpěvačka Christine McVie. Bylo jí 79 let

Zemřela zpěvačka Christine McVie. Bylo jí 79 let
Christine McVie | Zdroj: Profimedia

Ve věku 79 let zemřela ve středu britská zpěvačka a textařka Christine McVie, členka známé kapely Fleetwood Mac. Rodina bez dalších podrobností uvedla, že hudebnice naposledy vydechla v nemocnici po krátké nemoci. Obklopena byla svými nejbližšími.

Britská písničkářka, která se proslavila hity jako Little Lies, Everywhere, Don't Stop, Say You Love Me nebo Songbird, zemřela pokojně v nemocnici obklopena rodinou, informuje BBC.

Příbuzní si přejí, aby lidé "uchovali Christine ve svých srdcích a připomněli si neuvěřitelného člověka i váženou muzikantku, kterou všichni milovali".

Související obsah

​Jméno Christine McVie se pojí se účinkováním ve skupině Fleetwood Mac, která byla v 70. a 80. letech jednou z nejznámějších světových rockových kapel. Jejich alba Greatest Hits z roku 1988 se prodalo osm milionů kusů. Album Rumours z roku 1977 se stalo s více než 40 miliony prodaných kopií po celém světě jedním z nejprodávanějších všech dob.

Christinini spoluhráči z kapely v prohlášení uvedli: "Neexistují slova, která by popsala náš smutek nad odchodem Christine McVie. Byla opravdu jedinečná, výjimečná a nadmíru talentovaná."

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz