Zahraničí

Odstřihla pacientku od kyslíku. Ženu rušil zvuk plicního ventilátoru, tak ho vypnula

Odstřihla pacientku od kyslíku. Ženu rušil zvuk plicního ventilátoru, tak ho vypnula
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Těžko pochopitelného jednání se v úterý dopustila pacientka na klinice v německém Mannheimu. Ženu rušil zvuk plicního ventilátoru spolubydlící na pokoji, přístroj proto jednoduše vypnula. A to hned dvakrát. Seniorku odpojenou od kyslíku museli lékaři oživovat. Druhou ženu nyní vyšetřuje policie.

Velmi bezohledně se v úterý podle policie zachovala 72letá pacientka hospitalizovaná na klinice v německém Mannheimu. Ohrozila život 79leté seniorky. A to jen kvůli tomu, že chtěla mít na pokoji klid.

Starší z pacientek udržoval při životě plicní ventilátor. Hlasitý zvuk přístroje ale její sousedku obtěžoval natolik, že se ho rozhodla odpojit. Poprvé tak učinila okolo osmé hodiny večer, informoval portál Kronen Zeitung.

Související obsah

​Nemocniční personál si naštěstí včas všiml, co mladší žena provedla, a životně důležitý přísun kyslíku seniorce opět zajistil. Zdravotníci následně 72letou pacientku důrazně upozornili, že své sousedce na lůžku nemůže přístroj vypínat, protože by ji tak mohla i zabít. Přesto si pacientka nedala říct. Navzdory varováním přístroj o pouhou hodinu později odpojila podruhé.

"V důsledku toho musela být 79letá pacientka resuscitována. Žena je nyní mimo ohrožení života, ale stále potřebuje intenzivní péči," upozornila tamní policie.

Zatímco starší žena skončila na jednotce intenzivní péče, její předchozí spolubydlící čelí trestnímu stíhání. Okresní soud na ženu vydal zatykač. Seniorka je podezřelá z pokusu o zabití a byla na ni uvalena vazba.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz