Domácí

V budově nikdo neměl být. Při požáru na Zlínsku zemřel člověk, další je zraněný

Hasiči v sobotu večer vyjížděli k požáru opuštěného bytového domu v Kvítkovicích u Otrokovic. Z hořící budovy nedaleko Kauflandu evakuovali dvě osoby, z čehož jedna skončila v péči záchranářů. V domě se nacházel ještě třetí člověk. Toho se však zachránit nepodařilo.

Večerní požár nedaleko nákupního centra Kaufland zaměstnal šest hasičských jednotek. Hořelo v opuštěném bytovém domě, uvnitř se ale nacházeli lidé. 

"Požár neobydleného bytového domu v Otrokovicích, kde se zdržovali lidé bez domova, si vyžádal jeden lidský život. Další osoby skončily v péči lékařů. Na místě jsou složky IZS. Policisté zajišťují okolí domu. Kriminalisté zjišťují okolnosti tragédie," napsali policisté v sedm hodin na twitteru.

"Z hořící budovy jsme evakuovali dvě osoby. Jednu jsme předali do péče Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. V místnosti ve druhém nadzemním podlaží jsme našli třetí osobu v bezvědomí. Vynesli jsme ji na volné prostranství a zahájili se zdravotníky resuscitaci," přiblížili zásah hasiči. ​

Související obsah

Ani oživování ale nakonec nepomohlo. O život přišel 38letý muž. Další (ročník 1974) skončil v péči lékařů. "Byl převezen s intoxikací na internu do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně," upřesnil mluvčí záchranářů Jakub Omelka.

Dodal, že na místě, kde hořelo, zasahují lékařské posádky poměrně často. A to právě proto, že budovu často obývají lidé bez domova, kteří tu hledají útočiště před zimou.

Hasiči museli při boji s požárem využít také výškovou techniku. Na místo neštěstí už se dostavil řídící důstojník hasičů pro územní odbor Zlín i pro oblast celého Zlínského kraje.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz