Počasí

Sněžku zasáhl orkán. Část lanovky je kvůli větru mimo provoz

Sněžku zasáhl orkán. Část lanovky je kvůli větru mimo provoz
Lanovka na Sněžce | Zdroj: TV Nova

Nejvyšší horu v Česku zasáhl v neděli orkán. Vítr dosáhl ráno na vrcholu Sněžky v nárazech rychlosti až 36,1 metru za sekundu (skoro 130 kilometrů za hodinu). Horní úsek lanovky se tak stejně jako v sobotu nerozjel.

Z Pece pod Sněžkou se lanovkou v neděli na nejvyšší českou horu nedostanete. Vyplývá to z informací na webu lanové dráhy. Může za to silný vítr. Ten podle dat měřicí stanice Poštovna Anežka dosáhl rychlosti orkánu.

Hranice orkánu je 117,7 kilometru za hodinu. Na vrcholu naměřili v nárazech rychlost 36,1 metru za sekundu, tedy skoro 130 kilometrů za hodinu. Po 10. hodině vítr zpomalil a v průměru se jeho rychlost pohybovala kolem 20 metrů za sekundu (72 kilometrů za hodinu).

Související obsah

Lanovka může jezdit do 60 kilometrů za hodinu. Kvůli silnému větru nefungovala ani v sobotu. Lidé tak tento víkend můžou vyjet do mezistanice na Růžové hoře a zbytek dojít pěšky.

Na Sněžce klesla v neděli teplota pod bod mrazu. Dopoledne se pohybovala okolo -1 stupně Celsia. Pocitová teplota je ale kvůli větru výrazně nižší, tedy okolo -11 stupňů Celsia. 

Náhrada za lanovku na Ještěd letos nebude:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz