Domácí

Skoro 30 tisíc odběratelů bylo bez proudu. Většina domácností už opět svítí

Skoro 30 tisíc odběratelů bylo bez proudu. Většina domácností už opět svítí
Oprava elektrického vedení, ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Téměř 30 tisíc lidí se v úterý v jižních Čechách ocitlo bez proudu. Prudké sněžení zasáhlo převážně Jihočeský kraj a Pelhřimovsko. Distributorovi se už daří škody napáchané počasím rychle opravovat. K večeru tak elektřinu většina domovů opět měla.

Silné sněžení, které v úterý zasáhlo jižní část Česka, mnoho domácností připravilo o elektrický proud. Bez elektřiny se v poledne ocitlo přibližně 28 tisíc odběratelů v Jihočeském kraji a na Pelhřimovsku. Uvedl to mluvčí energetické firmy E.ON Roman Šperňák.

Společnosti se podařilo dodávky elektřiny poměrně rychle obnovovat. Okolo 15. hodiny už bez elektřiny bylo jen 10 600 odběratelů a k 17. hodině už pouze 4 600. U zbývajících dodávek se očekává, že budou do noci obnovené.

Související obsah

Za poruchy mohly převážně popadané větve. "Příčinami poruch jsou v drtivé většině pády stromů a větví, které nezvládly nápor těžkého mokrého sněhu, do vedení a následně potrhaly vodiče nebo izolátory. Na řadě míst šlo i o několik poruch na jedné lince, což ztěžovalo opravy," vysvětlil Šperňák.

E.ON své zákazníky upozorňuje na novou funkci, kterou naleznou na webových stránkách firmy. Díky ní mohou hned zjistit, jestli v místě jejich bydliště vypadla elektřina. Mohou se také přesvědčit, jestli jde o nehodu, nebo plánovanou odstávku. A dozví se i informace o tom, jak postupují opravy poruch.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz