Domácí

Stavba klíčové dálnice je blíž. ŘSD udělalo důležitý krok

Stavba klíčové dálnice je blíž. ŘSD udělalo důležitý krok
Stavba dálnice | Zdroj: TV Nova

Výstavba úseku dálnice D3 ve středních Čechách se přiblížila skutečnosti. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podalo nové žádosti o stavbu téměř 60kilometrového úseku spojujícího Prahu a Benešovsko. Využilo u toho novou legislativu pro vedení územního řízení.

Plány na postavení nového úseku dálnice D3 ve Středočeském kraji se postupně uskutečňují. Ředitelství silnic a dálnic podalo žádosti o vydání územního rozhodnutí na dostavbu komunikace, která má spojovat Prahu s rozestavěným úsekem v Jihočeském kraji.

Žádosti, které ŘSD podalo na Krajský úřad Středočeského kraje ve středu 30. listopadu, mají urychlit proces územního řízení. Ředitelství u toho využilo možnosti, které mu dala nová legislativa pro vedení územního řízení. Staré žádosti podané na Městský úřad Benešov tak mohlo ŘSD stáhnout.

Související obsah

Celkem se má jednat o 5 dálničních úseků a související přivaděče. Ty k dálnici mají připojit také Benešov, Týnec nad Sázavou a další obce, které neleží v těsné blízkosti plánované dálnice. Od nového středočeského úseku, který je dlouhý celkem 58,5 kilometru, si ŘSD slibuje odlehčení dálnice D1 a silnice I/3. Řidiči na Benešovsku totiž budou mít alternativní spojení s Prahou.

Podél plánované trasy letos ŘSD uskutečnilo geotechnický výzkum. "Jeho výsledky budou známy na konci příštího roku a budou sloužit jako stěžejní podklad pro zpracování dokumentace pro stavební povolení," sdělil mluvčí ŘSD Jan Studecký. Se začátkem výstavby počítá ŘSD na rok 2026.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz