Zajímavosti

Pozor na vánoční hvězdu! Můžete kvůli ní přijít o vlasy, varují odborníci

Pozor na vánoční hvězdu! Můžete kvůli ní přijít o vlasy, varují odborníci
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Vánoce si mnoho lidí neumí bez pryšce nádherného ani představit. Rostlina, známější jako vánoční hvězda, však může být i nebezpečná. Odborníci varují, že lidem mohou dokonce vypadávat vlasy.

Svátky jsou za rohem a většina už své domácnosti zdobí a snaží se naladit na Vánoce. Pro některé může být tradicí nákup nejen stromečku, ale také vánoční hvězdy. Takzvaný pryšec nádherný je totiž velice oblíbený.

Pozor by si však lidé měli dát na mízu, kterou vylučuje i při drobném poškození listů. I když není látka smrtící, můžeme si zadělat na pořádné problémy. Kromě alergické reakce totiž hrozí i vypadávání vlasů, píše portál Mirror.

Související obsah

Odborníci proto lidi varují, aby se po manipulaci s touto rostlinou v žádném případě nedotýkali pokožky hlavy. Podle ředitele přední kliniky Este Medical Group Sama Cinkira může mít totiž látka podobné účinky, jako mají například některé depilační krémy.

"Míza obsahuje chemikálie, které mohou mít depilační účinek a odstranit vlasový stvol," vysvětlil Cinkir.

Důležité je dodržovat hygienu. "I když je nepravděpodobné, že se to stane bez delšího kontaktu, je důležité si důkladně umýt ruce, aby se zabránilo jakékoli možnosti dočasného vypadávání vlasů," doplnil Cinkir.

Řadu Čechů čekají chudší Vánoce. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz